Proces vzniku

Ako asi taký komiks vzniká? Nuž, je to náročný proces a skutočne beh na dlhé trate. Ako príklad nech vám poslúži práca na obálke, tzv. cover art. Ana sa skutočne „namakala“. Náš komiks je robený pekne poctivo – ručne. Žiadna grafika (okrem bublín s textom). Skrátka stará dobrá škola!

      

 

Predstavte si primitívnu planétu obývanú exotickými živočíchmi, ktoré sú pre pozemšťana tak desivé, že sa pre neho rovnajú príšerám a netvorom. Ale nielen, že vyzerajú hrozivo, planéta je pekne drsné miesto pre život, takže každý príslušník fauny i flóry, aby si zaistil šancu na prežitie v takejto konkurencii, si rozvinul celý arzenál biologických zbraní. Pre človeka teda predstavujú obyvatelia planéty smrteľné nebezpečenstvo. Na každom kroku číha niečo, čo si na ňom rado pochutí. Ale ak aj ním pohŕdnu ako sústom na večeru, neznamená to, že je v bezpečí, na tejto planéte sú agresívne a smrteľne nebezpečné aj bylinožravce či hmyz. A tak bude hlavného hrdinu chcieť neustále niečo zožrať, stiahnuť pod vodu (a potom zožrať), poštípať jedovým žihadlom, vycicať či... zase zožrať... A predsa je to svet plný divokej krásy, nedotknutý človekom a jeho vplyvom.

Neozbrojený jednotlivec, ktorý je navyše zjemnelý pobytom vo vyspelej technickej civilizácii, má však v tomto svete maličkú šancu prežiť sotva dlhšie než pár dní...

 

Čisto teoreticky sa však na planéte prežiť dá. Planéta má atmosféru, ktorej zloženie je veľmi podobné pozemskému a ani pri dlhšom pobyte nemožno očakávať nijaké zdravotné ťažkosti. Gravitácia je tiež takmer taká istá ako je tá na Zemi. Samotná planéta je niečo menšia než naša Zem. Veľkosťou sa skôr blíži k Marsu. Veľkú časť povrchu planéty pokrývajú teplé, tropické moria, ktoré sú však veľmi plytké (ich hĺbka je len niekoľko metrov) a pozvoľna tak prechádzajú v neprehľadný labyrint močiarov. Práve do týchto končín je vysadený Haru, náš hrdina. K tomu, aby sa dostal na suchú zem, planinu posiatu reťazcom nevysokých kopcov, najmenej divokú časť planéty tvoriacu, samozrejme, aj jej najmenšiu časť jej povrchu, musí prejsť niekoľko kilometrov. A cesta to bude veľmi obtiažna.

 

Počas svojho putovania Haru zistí, že planéta nie je prostá inteligentného života...

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net