ISA

Isa je vedľajšou postavou, no mimoriadne dôležitou. 

O Ise toho veľa nevieme, len to, že má čínskych predkov, a že je nadšenou prívrženkyňou Novej viery. To je jeden z dôvodov, prečo ju kontaktoval kardinál, ktorý sa spolu s Novou cirkvou snaží pod taktovkou Zväzu a samotného Arcimonarchu nahradiť staré náboženstvo novým. Je to náboženstvo mnohých bohov, ktorí odzrkadľujú ľudské vlastnosti vládnucej triedy, a medzi týmito vlastnosťami vyniká pýcha, pôžitkárstvo a túžba po moci. Je to sila a bezohľadnosť, čím vládnu tieto božstvá, a to sú hodnoty, ktoré vyznáva aj Isa. Tvrdosť pri presadzovaní vlastných cieľov a osobný úspech, to je to, čo ju charakterizuje. Jej šikovnosť, praktickosť a odmietanie vyšších ideálov, to sú vlastnosti, ktoré sú v ostrom protiklade k tomu, čomu verí a čím žije Haru.

No ďalší dôvod, a to hlavný, prečo je v spojení s kardinálom, je ten, že hlava Cirkvi si ju objednala ako tú najvýkonnejšiu a najžiadanejšiu nájomnú vrahyňu, ktorá existuje. A ktorá ovláda s majstrovskou dokonalosťou rovnako strelné ako aj chladné zbrane. Po tom, čo Haru kardinála verejne zosmiešnil a ostro vystúpil proti Novej viere, sa ten rozhodne pomstiť. A to navzdory tomu, že sám Arcimonarch zakázal priamu fyzickú likvidáciu básnika, z obavy pred tým, k čomu by to mohlo viesť. Kardinál teda koná tajne a dúfa, že sa mu aj podarí svoju pomstu dokonať. Má k tomu všetky potrebné tromfy. Teda vlastne jediný, no ten najväčší – najlepšieho nájomného zabijaka v celom vesmíre. Je to Isa, a tá sa nevzdáva. Na Zemi jej šťastnou náhodou Haru uniká, prenasleduje ho teda aj do vesmíru. A ak to bude potrebné, pôjde za ním aj na Planétu bez názvu...

Čo ale, ak Isa nie je skutočne zlým človekom (tak ako je ním Arcimonarch či kardinál), ale je skôr obeťou doby, zlých okolností a svojej zatvrdenej povahy? Dokáže chladnokrvne zabiť niekoho tak nevinného a čistého ako je Haru? Je možné, aby sa človek zmenil k lepšiemu?

 

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net